In de klas kregen de kinderen een introductie over wat erfgoed is. 

We speelden een dominospel met beeldmateriaal van onroerend erfgoed uit onze gemeente, De Pinte. Door streekgebonden erfgoed te bekijken, herkenden de kinderen al veel erfgoed en leerden ze hun eigen omgeving beter kennen. 

Daarna gingen we op stap door De Pinte om enkele belangrijke erfgoedpunten te bekijken en zo meer te ontdekken over de geschiedenis van het ontstaan van onze gemeente en de daarbij horende zoektocht naar en passend naam. 

Vervolgens brengen we onze gemeente in kaart. We leerden het verschil tussen een plattegrond, maquette en stratenplan kennen. Met deze kennis maakten we zelf een kaart van De Pinte . De verschillende erfgoedpunten worden gelokaliseerd en geplaatst op de kaart. Welke andere belangrijke aspecten vinden we nog terug in De Pinte? 

Tot slot gaan we creatief aan de slag! We tekenen elk op onze eigen creatieve manier onze gemeente en gaven deze zo vorm en kleur. Fantasie en werkelijkheid liggen hier heel nauw naast elkaar! 

Foto’s via volgende link: https://photos.app.goo.gl/TevxvBF8D5qiq3QLA